kluby:
Gwardia Warszawa (1982-83), Motor Lublin (1984-86, 1987), Lech Poznań (1986, 1987-89).

w reprezentacji Polski:
Nie grał.
Trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku w 1983 roku. Był rezerwowym. Zagrał ostatnie 11 minut w meczu grupowym z USA 2:0 (i zdobył gola) oraz końcowe 11 minut w ćwierćfinale ze Szkocją 1:0, 14 minut w półfinale z Argentyną 0:1 i 19 minut plus dogrywka w meczu o 3. miejsce z Koreą Płd. 2:1. W Meksyku grał jako zawodnik Gwardii Warszawa.

Syn słynnego Henryka "Burzy" Szczepańskiego, 45-krotnego reprezentanta Polski przełomu lat 50 i 60.
Dzieciństwo spędził w Koszalinie (uczęszczał do SP nr 9). W wieku szkolnym przeprowadził się do Warszawy i tu rozpoczął treningi w Gwardii. Przybył do pierwszoligowego Motoru wiosną 1985 roku jako utalentowany młodzieżowy reprezentant kraju, po konflikcie w Gwardii Warszawa z trenerem Szczechowiczem. Debiutował 9.03.1985 w Warszawie z Legią 1:2, a pierwszą bramkę zdobył w trzeciej kolejce rundy 31.03.1985 w Lublinie w meczu z Górnikiem Wałbrzych 1:1. Miał stałe miejsce w ataku lubelskiej jedenastki do końca sezonu 1984-85 i w następnym 1985-86. Latem 1986 skusiły go obietnice poznańskich działaczy i znalazł się w Lechu. Przejście uzasadniono zamiarem podjęcia przez Adriana studiów na AWF w Poznaniu. Motor nie wyrażał zgody i zacięcie walczył o swojego zawodnika. Wykorzystał fakt udzielenia Szczepańskiemu urlopu dziekańskiego na uczelni i zmusił piłkarza do powrotu na rundę wiosenną 1987 roku do zespołu RKS. Latem 1987 Adrian na stałe przeniósł się do Poznania.
Ogółem w ciągu trzech niepełnych sezonów w barwach Motoru Adrian Szczepański wystąpił w 49 meczach w ekstraklasie, strzelił 11 goli (co daje mu 5. miejsce w tabeli pierwszoligowych snajperów Motoru).