kluby:
Motor Lublin (1980-83, 1984-96), Legia Warszawa (1983-84), Inwod Kamionka (1998), Lewart Lubartów (1999-2000).

w reprezentacji Polski:
Nie grał.

Wychowanek Motoru. Zadebiutował w lidze (od razu w pierwszej) 15.11.1980 w Lublinie w pamiętnym sromotnie przegranym meczu w śniegu z Wisłą Kraków 1:5. Miał dopiero 19 lat. Zmienił wtedy w 56 minucie zupełnie rozstrojonego po wpuszczeniu drugiego gola Zygmunta Kalinowskiego. Opolski wpuścił jeszcze 3 bramki i ... został bramkarzem lubelskiej drużyny na 16 lat, aż do roku 1996, z króciótką dwuletnią przerwą na służbę wojskową w latach 1983 - 1984, kiedy był piłkarzem Legii Warszawa. Rozegrał dla CWKS nawet podobno jeden mecz ligowy. Jak podają statystycy, ma w obu ligach na koncie 327 meczów (a nie 292, jak wpisano w wikipedii), wszystkie w barwach Motoru Lublin (może ktoś policzy, ile wpuścił bramek). Pod względem ogólnej liczby występów zajmuje podobno drugie miejsce na liście klubowych rekordzistów (skoro go ktoś wyprzedza, to chyba Marcin Syroka). To co pewne, to 163 mecze Dariusza Opolskiego w barwach Motoru w polskiej ekstraklasie. I tu zajmuje drugie miejsce, za rekordzistą Waldemarem Fiutą (176 pierwszoligowych występów). W sezonie 1991/92 (zakończonego dla Motoru spadkiem do II. ligi) Opolski został laureatem prestiżowej nagrody "Złotych Butów" wręczanej przez redakcję katowickiego "Sportu".